Yükleniyor

ALF - ERZURUM OTO KİRALAMA

ALF - ERZURUM OTO KİRALAMA

Erzurum Araç Kiralama

Doğu Anadolu’nun en büyük ili olan Dadaşların diyarı Erzurum, yüzlerce yıllık geçmişiyle birçok medeniyete beşiklik etmiştir. Topraklarında yaşayan uygarlıkların bıraktığı izleri günümüze kadar koruyabilmiş şehrin sokaklarında yürümek, ünlü yöresel lezzetleri tatmak için Erzurum araç kiralama hizmeti alarak kenti doyasıya gezebilirsiniz. Hava yoluyla Erzurum’a geldiyseniz kiraladığınız aracı Erzurum Havalimanı ALF Rent A Car şirketinden teslim alabilirsiniz.

Erzurum Oto Kiralama: Palandöken Dağı’nda Kar Keyfi

Kar sporlarına düşkünseniz kış aylarında Palandöken Dağı’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Uzun ve dik Ejder Tepesi pistlerinde kayak veya snowboard yapabilir, uygun fiyatlı tesislerde doyasıya kar keyfi yaşayabilirsiniz. Yaz mevsiminde gidecekseniz, teleferikle seyir terasına çıkabilir ve şehri izleyebilirsiniz. Şehirden arabayla ulaşımı kolay olduğu için ziyaretçisi eksik olmayan dağa, ALF Erzurum oto kiralama'dan teslim alabileceğiniz konforlu ve klimalı bir arazi aracı ile gitmenizi tavsiye ederiz.

Erzurum Araba Kiralama: Tarihi Yapılar

Erzurum’a gelmişken şehrin önemli tarihi yapılarını görmemek olmaz.15 yüzyıllık geçmişi boyunca birçok uygarlık tarafından kullanılmış olan Erzurum Kalesi, şehrin en yüksek noktasında yer alıyor. Bir iç kale ve bunu çevreleyen dış kaleden oluşan yapının dış surları günümüze ulaşamamış ama iç kaleye çıkarak tarihin izlerini görebilir, surların içinde yer alan Saat Kulesi’nden bütün şehri tepeden izleyebilirsiniz. Bu tarihi gezi için ALF Erzurum araba kiralama'dan ekonomik araç kiralayabilirsiniz.

Erzurum Günlük Araç Kiralama: Mimari Eserler

Erzurum mimari eserler açısından da zengin bir kenttir. Şehrin simgesi haline gelen Çifte Minareli Medrese, Selçuklu döneminde inşa edilmiş ve bugüne kadar orjinaliğini koruyabilmiştir. Günümüzde Etnograyfa Müzesi olarak kullanılan Yakutiye Medresesi ise kapalı avlulu ve eyvanlı medreselerin en büyük örneklerindendir. Eğer gezinizden vakit kalırsa mutlaka görmeniz gereken bir yer daha var. Kars Ani Antik Kenti .. Şehrin soğuk iklimi düşünülerek birbirlerine bakacak ve böylece ısıyı dışarıya vermeyecek şekilde inşa edilmiş olan Erzurum evleri ise kendine has plan düzeniyle önem taşır. Bu mimari değerleri şehir turu rotanıza katabilir,ALF Erzurum günlük araç kiralama'dan ekonomik fiyatlarla sunulan bir araç kiralayarak bölgede görülmesi gereken noktaları ziyaret edebilirsiniz.

Erzurum Ucuz Araç Kiralama: Yöresel Lezzetler

Damak zevkine düşkün olanlar, kendine has Erzurum yemeklerini yerinde tatmaktan başka bir keyif alacaklar. Yatık şişe geçirilerek odun ateşinde pişirilen ve “cağ” adı verilen şişlerle servis edilen Cağ Kebabı tam bir lezzet şölenidir. Tatlı sevenler de cevize sarılan tel kadayıfın önce kızartılıp sonra şerbetlenmesiyle hazırlanan kadayıf dolmasını mutlaka denemelidir.
ALF Erzurum rent a car'ın ucuz araç kiralama seçeneklerini inceleyerek kiralayacağınız arabayla şehri gezip bir yandan küçük molalar vererek bu yöresel lezzetleri tadabilirsiniz.           REZERVASYON İÇİN : http://www.alferzurumrentacar.com TEL        : 0 (535) 365 65 67 - 0 (544) 325 25 34 - 0 (442) 233 71 01 ADRES   ; MERKEZ: ÇAYKARA CD. OSMANLI AP. ALTI NO.1/B ŞUBE     : HAVALİMANI TERMİNAL BİNASI İÇİ NO:Z-073   ERZURUM